Domki letniskowe w Sielpi

Sielpia.pl

Domki i bungalowy letniskowe w Sielpi do wynajęcia - Rezerwacje telefoniczne: 66 77 99 615

Zespół klasztorny Bernardynek to kolejne miejsce na turystycznej mapie województw świętokrzyskiego, które musi zobaczyć każdy turysta przybywający w nasze regiony. Odwiedzającym nasz Ośrodek podróżnikom polecamy Zespół klasztorny Bernardynek jako miejsce, w którym można zobaczyć wiele stylów religijnej architektury.

Przez wiele pokoleń zarówno kościół Świętej Katarzyny, jak i kapliczki oraz inne obiekty ulegały przebudowom, co sprawiło, że miejsce to jest różnorodne zarówno architektonicznie, jak i krajobrazowo.

Zespół klasztorny Bernardynek powstał w XV wieku i pierwotnie był osiedlany przez Bernardynów. Jak wspomniano, cały kompleks był wielokrotnie przebudowywany. Większość remontów wymuszonych było dziejami historii - w XIX wieku większość budynków zespołu klasztornego uległo zniszczeniu w ogromnym pożarze. Do dnia dzisiejszego ocalał renesansowy wirydarz z 1633 roku, który jest jedną z głównych atrakcji turystów odwiedzających Zespół klasztorny Bernardynek w Świętej Katarzynie. Do cennych reliktów, które przetrwały próbę czasu zaliczyć możemy również obraz Madonny z XVI w. Niestety najprawdopodobniej (nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji) oryginalna figurka Świętej Katarzyny uległa zniszczeniu w pożarze i obecnie w klasztorze znajduje się kopia. Drogocenna figurka, od której nazwę wzięło miasto Świętej Katarzyny została sprowadzona do klasztoru z północnej Afryki w połowie XV wieku. 

Warto nadmienić, że zespół klasztorny Bernardynek został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Na terenie religijnego kompleksu znajduje się nie tylko kościół Świętej Katarzyny, ale także słynna na cały region świętokrzyski drewniana kapliczka Świętego Franciszka. 

Wszystkich, którzy chcą odkryć religijną historię województwa świętokrzyskiego oraz Góry Świętej Katarzyny - zapraszamy do zakonu Bernardynek, gdzie każdy turysta może liczyć na ciepłe przyjęcie oraz mnóstwo historii, która pozostawiła po sobie ślad.

 

 

Ośrodek wypoczynkowy
Bartek w Sielpi

Rezerwacje telefoniczne:
Tel. 66 77 99 615
       66 77 99 680
E-mail: sielpia@sielpia.pl

 

 

AKCEPTUJEMY

PŁATNOŚĆ KARTĄ

 

 

W PIERWSZYM TYGODNIU LIPCA RABAT -10%