Domki letniskowe w Sielpi

Sielpia.pl

Domki i bungalowy letniskowe w Sielpi do wynajęcia - Rezerwacje telefoniczne: 66 77 99 615

Jedna z najnowszych atrakcji ziemi świętokrzyskiej - Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Oficjalnie Centrum zostało uruchomione we wrześniu 2014 roku. Od tamtej pory stało się jedną z największych atrakcji turystyki nowoczesnej w naszej okolicy.

Jak sama nazwa wskazuje, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin traktuje o życiu i eksponatach słynnego myśliciela Vinciego. Odwiedzający muzeum mogą spodziewać się nie tylko słynnych eksponatów wielkiego odkrywcy, ale także wziąć udział w wielu eksperymentach bądź też dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat swojego organizmu. W sposób naukowy zaprezentowano tam modele płuc palacza, budowę serca człowieka, układ krążenia oraz inne organy, które badał uczony Leonardo da Vinci. Jak wspomnieliśmy, eksponaty to nie jedyny powód, dla których warto odwiedzić Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Znajdują się tam także maszyny do eksperymentów - każdy odwiedzający może zmierzyć potęgę własnego skoku, refleks czy też koncentrację. 

Wystawa w muzeum skupia się na pięciu głównych czynnościach człowieka: oddychaniu, działaniu układu krążenia, reagowaniu na bodźce, odżywianiu oraz równowadze (utrzymywanie postawy pionowej). Każda z funkcji to zbiór eksponatów oraz specjalnych maszyn, dzięki którym od podszewki poznajemy nasze ciało. Oczywiście Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin wiernie odzwierciedla zarówno styl, jak i kunszt pracy wielkiego mistrza. Naukowy sposób przedstawienia eksponatów, w obserwowaniu których czynny udział biorą wszyscy zwiedzający to największa siła i unikalność tego miejsca. 

Doskonała zabawa zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych - taka okazja, aby lepiej poznać mechanizmy i organy swojego ciała nie trafi się szybko - Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin jest jedynym, unikalnym miejscem w Polsce, które w całości poświęcone jest życiu i odkryciom sławnego uczonego i badacza. Warto skorzystać z okazji i odwiedzić to miejsce!

 

 

Ośrodek wypoczynkowy
Bartek w Sielpi

Rezerwacje telefoniczne:
Tel. 66 77 99 615
       66 77 99 680
E-mail: sielpia@sielpia.pl

 

 

AKCEPTUJEMY

PŁATNOŚĆ KARTĄ

 

 

W PIERWSZYM TYGODNIU LIPCA RABAT -10%