Domki letniskowe w Sielpi

Sielpia.pl

Domki i bungalowy letniskowe w Sielpi do wynajęcia - Rezerwacje telefoniczne: 66 77 99 615

Entuzjaści pomników przyrody, którzy odwiedzają Chęciny i goszczą w naszym Ośrodku nie muszą martwić się o brak atrakcji, które funduje natura. W województwie świętokrzyskim jest mnóstwo pomników przyrody, które warto odwiedzić. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy spis najpopularniejszych i najbardziej unikalnych pomników przyrody, których próżno szukać w innych regionach Polski i świata.

  • Dąb Bartek - jeden z najpopularniejszych pomników przyrody, który powinien zobaczyć każdy turysta odwiedzający województwo świętokrzyskie. Dąb Bartek to bowiem najstarszy dąb w Polsce. Jest to także jedno z największych drzew. Od 1954 roku dąb stał się oficjalnie pomnikiem przyrody. Ogromny okaz można oglądać przemierzając drogę krajową 750 z Zagnańska do Samsonowa.
  • Urwisko skalne i jaskinia w Chęcinach - pomnik przyrody numer 146 na mapie Polski, znajdujące się w Chęcinach urwisko skalne oraz połączona z nim jaskinia to kolejne miejsce, które warto odwiedzić. Piękno natury można obserwować w pobliżu szczytu Góry Czerwonej.
  • Góra Ciosowa - ten pomnik przyrody to wspaniały okaz natury nieożywionej, który na listę wspaniałych monumentów natury został wpisany w 1987 roku. Odwiedzając to miejsce mają Państwo okazję zobaczyć odsłonięcie geologiczne dolnotriasowych piaskowców. Odsłonięcie pozwala obserwować różne warstwy piaskowców oraz odkrywa tajemnicę i zawiłą konstrukcję ich budowy.
  • Brama Piekielna - pomnik przyrody nieożywionej, który pokazuje piękno przyrody oraz jej umiejętności adaptacji. Przedmiotem ochrony i jednocześnie pokazem siły natury są bloki skalne białego piaskowca triasowego, które natura ułożyła w kształcie bramy. Do dziś uczeni oraz mieszkańcy spierają się, czy brama została stworzona przez człowieka, czy to natura nadała jej taki kształt.

Województwo świętokrzyskie to także mnóstwo dębów szypułkowych, źródeł, skał oraz innych wytworów natury, które zostały wpisane na listę pomników przyrody. Zapraszamy do zwiedzania i napawania się pięknem potęgi Matki Ziemi, która obdarzyła nasz region wieloma wspaniałymi okazami!

 

 

Ośrodek wypoczynkowy
Bartek w Sielpi

Rezerwacje telefoniczne:
Tel. 66 77 99 615
       66 77 99 680
E-mail: sielpia@sielpia.pl

 

 

AKCEPTUJEMY

PŁATNOŚĆ KARTĄ

 

 

W PIERWSZYM TYGODNIU LIPCA RABAT -10%