Domki letniskowe w Sielpi

Sielpia.pl

Domki i bungalowy letniskowe w Sielpi do wynajęcia - Rezerwacje telefoniczne: 66 77 99 615

Poznając uroki województwa świętokrzyskiego oraz okolic Chęcin, zapraszamy turystów przebywających w naszym Ośrodku do zwiedzenia Klasztoru i Kościoła Franciszkanów. To właśnie w klasztorze znajduje się słynna Kaplica Świętego Leonarda. Zanim jednak opowiemy o kaplicy, przyjrzymy się historii całego religijnego kompleksu.

Klasztor Franciszkanów powstał w 1368 roku. Obiekt został ufundowany przez ówczesnego króla, Kazimierza Wielkiego.

Czytaj więcej...

Doskonała atrakcja turystyczna dla dzieci i nie tylko - oto Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, w którym zaprezentowano eksponaty zabawek historycznych oraz tych współczesnych. Jeżeli przybyli Państwo do naszego Ośrodka z dziećmi - ta atrakcja turystyczna będzie strzałem w dziesiątkę. Oczywiście w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach coś dla siebie znajdą również starsi bywalcy, którzy dzięki historycznym rysom zabawek mogą przypomnieć sobie lata młodości i powspominać dawne czasy.

Czytaj więcej...

Odwiedzającym nasz Ośrodek polecamy wycieczkę do ruin zamku w Chęcinach. Jest to wspaniała okazja, aby poznać zarys historyczny okolicy i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zamku oraz legend, które krążą wokół tej budowli (a raczej pozostałości po warowni).

Zamek w Chęcinach został wybudowany na przełomie XIII i XIV wieku. Od samego początku warownia była strategicznym punktem militarnym Chęcin, a także odgrywała kluczową rolę w obronie terenu ówczesnego województwa świętokrzyskiego.

Czytaj więcej...

Entuzjaści pomników przyrody, którzy odwiedzają Chęciny i goszczą w naszym Ośrodku nie muszą martwić się o brak atrakcji, które funduje natura. W województwie świętokrzyskim jest mnóstwo pomników przyrody, które warto odwiedzić. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy spis najpopularniejszych i najbardziej unikalnych pomników przyrody, których próżno szukać w innych regionach Polski i świata.

Czytaj więcej...

KAMRAT to miejsce naprawdę wyjątkowe- ten park linowy posiada aż cztery trasy, które charakteryzuje różny stopień trudności, długości i oczywiście wysokości. Zabawa jest naprawdę przednia, co potwierdzają udający się do paku klienci – są to zarówno rodziny z dziećmi, osoby starsze jak i młode, które pragną spędzić czas w sposób po prostu niebanalny.

Czytaj więcej...

Odwiedzając Świętą Katarzynę i tamtejszy zespół klasztorny Bernardynek nie sposób ominąć drewnianej kapliczki Świętego Franciszka oraz źródła, które znajduje się nieopodal. To miejsce polecamy wszystkim naszym Gościom, którzy chcą zobaczyć wspaniały kawałek historii i przy okazji fenomen źródła, które posiada leczniczą moc.

Czytaj więcej...

Sielpia Wielka to miejsce, w którym każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – jeśli jesteś miłośnikiem pieszych wędrówek, to na tym terenie jak i w okolicach znajdziesz mnóstwo możliwości, aby spełnić swoje potrzeby i spędzić czas w wyjątkowy sposób, tak jak naprawdę lubisz. 

Czytaj więcej...

Zespół klasztorny Bernardynek to kolejne miejsce na turystycznej mapie województw świętokrzyskiego, które musi zobaczyć każdy turysta przybywający w nasze regiony. Odwiedzającym nasz Ośrodek podróżnikom polecamy Zespół klasztorny Bernardynek jako miejsce, w którym można zobaczyć wiele stylów religijnej architektury.

Czytaj więcej...

Wybierasz się do Sielpi, ale nie masz zamiaru spędzać tego czasu biernie? Kochasz aktywne spędzanie wakacji czy nawet krótkiego urlopu? Uwielbiasz jazdę na rowerze? Zatem ścieżki rowerowe w Sielpi Wielkiej jak i okolicach to atrakcja, jaka z pewnością spełni Twoje oczekiwania!

Czytaj więcej...

Turyści odpoczywający w naszym Ośrodku bardzo często decydują się na odwiedzenie Góry Świętej Katarzyny. Miejsce to jest tak naprawdę bardzo klimatyczną i kameralną miejscowością położoną nieopodal granicy Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Piękne widoki zapewnia także najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysica (612 m npm), u podnóża której znajduje się Święta Katarzyna.

Czytaj więcej...

Sielpia Wielka to nie tylko atrakcje typowe dla kąpieliska – odpoczynek i relaks na łonie natury. To znacznie więcej – dokładamy wszelkich starań, aby na terenie Sielpi każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie zajęcie, rozrywkę, która będzie w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających, zarówno jeśli chodzi o bierne jak i czynne spędzanie czasu.

Czytaj więcej...

Wielu turystów odwiedzających Chęciny za punkt honoru stawia sobie odwiedzenie Jaskini Raj, która jest jedną z największych atrakcji zarówno województwa świętokrzyskiego, jak i całej Polski. Naszym wczasowiczom, którzy przebywają w Ośrodku również polecamy wyjazd do Jaskini Raj w Chęcinach - gwarancja niesamowitych przeżyć oraz doświadczeń, które ufundowała nam natura.

Czytaj więcej...

Sielpia to niezwykłe miejsce, które kochają turyści przyjeżdżający na Kielecczyznę z różnych miejsc Polski, nie tylko z najbliższej okolicy, ale również Ci, którzy mieszkają w niedalekiej odległości i pragną odpocząć od zgiełku codzienności, zapomnieć o problemach i przede wszystkim się zrelaksować. Do tego celu Sielpia Wielka jest miejscem wprost idealnym. Znajduje się tutaj ogromna ilość atrakcji, zdrowy klimat, czyste powietrze i przede wszystkim niebanalne kąpielisko, które nie ukrywajmy – ma tutaj największe znaczenie.

Czytaj więcej...

 

 

Ośrodek wypoczynkowy
Bartek w Sielpi

Rezerwacje telefoniczne:
Tel. 66 77 99 615
       66 77 99 680
E-mail: sielpia@sielpia.pl

 

 

AKCEPTUJEMY

PŁATNOŚĆ KARTĄ

 

 

W PIERWSZYM TYGODNIU LIPCA RABAT -10%