Domki letniskowe w Sielpi

Sielpia.pl

Domki i bungalowy letniskowe w Sielpi do wynajęcia - Rezerwacje telefoniczne: 66 77 99 615

Doskonała atrakcja turystyczna dla dzieci i nie tylko - oto Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, w którym zaprezentowano eksponaty zabawek historycznych oraz tych współczesnych. Jeżeli przybyli Państwo do naszego Ośrodka z dziećmi - ta atrakcja turystyczna będzie strzałem w dziesiątkę. Oczywiście w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach coś dla siebie znajdą również starsi bywalcy, którzy dzięki historycznym rysom zabawek mogą przypomnieć sobie lata młodości i powspominać dawne czasy.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach powstało w 1979 roku i pierwotnie nosiło nazwę Muzeum Zabawkarstwa. Jest to jedna z nielicznych instytucji w Polsce, która może pochwalić się ogromnym zbiorem eksponatów zabawek z różnych epok. Muzeum powstało na podwalinach Krajowego Związku Spółdzielni Zabawkarskich, która powstała w latach 70-tych XX wieku. Wówczas organizacja sprawowała pieczę nad 80% producentów zabawek w Polsce. Dzięki możliwościom oraz inwestycjom, 1 grudnia 1979 roku uruchomiono oficjalne Muzeum Zabawkarstwa, gdzie prezentowano zarówno historyczne kolekcje zabawek, jak i współczesne modele. Oczywiście zbiory są stale powiększane, a Muzeum gości wiele wystaw zabawek polskich, jak i zagranicznych (o różnym rysie historycznym). 

Inicjatywa tak bardzo podobała się mieszkańcom i władzom Kielc, że w 2004 roku prezydent Kielc Wojciech Lubawski postanowił przekazać dla Muzeum nowy, XIX-wieczny budynek znajdujący się przy Placu Wolności. Remont obiektu i przenosiny zakończyły się 1 czerwca 2006 roku - wtedy to Muzeum oficjalnie uruchomiło swoje podwoje. Ta data warta jest zapamiętania także z innego względu - właśnie wtedy po raz pierwszy na wieży zegarowej nad budynkiem pojawiła się słynna świętokrzyska Baba Jaga. 

Muzeum znajduje się w Kielcach, na Placu Wolności 2. Zapraszamy do odwiedzin!

 

 

Ośrodek wypoczynkowy
Bartek w Sielpi

Rezerwacje telefoniczne:
Tel. 66 77 99 615
       66 77 99 680
E-mail: sielpia@sielpia.pl

 

 

AKCEPTUJEMY

PŁATNOŚĆ KARTĄ

 

 

W PIERWSZYM TYGODNIU LIPCA RABAT -10%