Domki letniskowe w Sielpi

Sielpia.pl

Domki i bungalowy letniskowe w Sielpi do wynajęcia - Rezerwacje telefoniczne: 66 77 99 615

Turyści odpoczywający w naszym Ośrodku bardzo często decydują się na odwiedzenie Góry Świętej Katarzyny. Miejsce to jest tak naprawdę bardzo klimatyczną i kameralną miejscowością położoną nieopodal granicy Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Piękne widoki zapewnia także najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysica (612 m npm), u podnóża której znajduje się Święta Katarzyna.

Jak głoszą legendy, osada Świętej Katarzyny pierwotnie była miejscem zamieszkania pogan. W średniowieczu miejsce to osiedlili pustelnic a w XV wieku został tu zbudowany klasztor, który w 1815 roku został oficjalnie przekazany siostrom Bernardynkom, które sprawują nad nim pieczę do dziś. Święta Katarzyna jest bardzo przyjazna i otwarta na turystów - warto pamiętać, że to właśnie w tej osadzie powstał pierwszy ośrodek turystyczny. Miało to miejsce w 1910 roku. Wprawdzie zbudowano wówczas prowizoryczne schronisko turystyczne, ale to właśnie Święta Katarzyna zapoczątkowała turystykę w województwie świętokrzyskim, pokazując wszystkim podróżnikom uroki tego terenu i goszcząc ich regionalnymi potrawami oraz schronieniem w miłej atmosferze. Warto wspomnieć, że pierwsze schronisko przetrwało do dziś - znajduje się przy ulicy Kieleckiej 24.

Góra Świętej Katarzyny jest miejscem, w którym przecinają się dwa najpopularniejsze szlaki turystyczne województwa świętokrzyskiego - niebieski kierujący do Bodzentyna oraz czerwony, który prowadzi turystów na Łysicę i Święty Krzyż. Oczywiście to nie koniec atrakcji, jakie czekają na turystów odwiedzających Świętą Katarzynę. Znajdziemy tam także Kościół i klasztor Św. Katarzyny, Muzeum Minerałów i Skamieniałości „Galeria Klejnotów”, Kapliczkę św. Franciszka oraz kapliczkę Janikowskich a także Pomnik Partyzantów Ziemi Kieleckiej.

Zapraszamy do zwiedzania Góry Świętej Katarzyny, która w naszym regionie uznawana jest za zalążek turystyki. Mnóstwo miejsc do zwiedzania, piękne widoki oraz szansa, aby poznać historię klasztoru Bernardynek - te atrakcje tylko w Świętej Katarzynie!

 

 

Ośrodek wypoczynkowy
Bartek w Sielpi

Rezerwacje telefoniczne:
Tel. 66 77 99 615
       66 77 99 680
E-mail: sielpia@sielpia.pl

 

 

AKCEPTUJEMY

PŁATNOŚĆ KARTĄ

 

 

W PIERWSZYM TYGODNIU LIPCA RABAT -10%